Ideoita ja kokemuksia

KESKUSTELLAAN PYHÄKOULUSTA

Tässä keskustelussa voi jakaa ideoita ja huolenaiheita pyhäkouluun liittyen. Myös ilon aiheet ovat tervetulleita. 

Pyhäkoulut toimivat myös verkossa

Verkossa on paljon sisältöä kotipyhäkoulun tueksi.  Lastenkirkko.fi sivustolla on tulostettavia materiaaleja; kuvataidehaaste ja pieniä pelejä.   Lastenkirkon Youtube kanavalta löydät useita pyhäkouluvideoita. Tässä muutama esimerkiksi. 

YouTube-videon näyttäminen ei onnistunut. Tarkista markkinointievästeiden hyväksyminen ja selaimen yksityisyysasetukset.
YouTube-videon näyttäminen ei onnistunut. Tarkista markkinointievästeiden hyväksyminen ja selaimen yksityisyysasetukset.
YouTube-videon näyttäminen ei onnistunut. Tarkista markkinointievästeiden hyväksyminen ja selaimen yksityisyysasetukset.

Tutustu POP UP -pyhäkouluun!

SPY ry on kehittänyt viime vuosina Pop up -pyhäkoulukonseptia. Jatkossa kannustamme seurakuntia järjestämään aiemmin tuotetun aineiston pohjalta itse Pop up - pyhäkouluja sinne, missä lapset ja perheet muutenkin liikkuvat.  Kesälle 2020 on saatavilla maksuttomana Pieni on Suurin -lehden liitteenä POP UP -pyhis suunnitelmat.

Kuvassa Heli Riipinen ohjaa Pop up -pyhäkoulua Suomussalmella.